Haber Tarihi: , 20:44 637 kez okundu

Adıyamanlılar Vakfı Burs Başvuruları Başlıyor

16 yıldır yaptığı anlamlı hizmetleri ile tüm Adıyamanlıların sevgisini kazanan Adıyamanlılar Vakfı’nın bu yıl ki burs başvuruları 15 Ekim 2011 tarihinde başlayacağı kararlaştırıldı.Merkezi İstanbul’da bulunan ve her sene Adıyamanlı olup da İstanbul’daki Üniversitelerde Öğrenim gören Üniversiteli öğrencilere burs imkânı tanıyan Adıyamanlılar Vakfı, her yıl olduğu gibi bu yılda imkânları dâhilinde yüzlerce öğrenciye burs vermeyi karalaştırdı.

Adıyamanlıların buluşma noktası haline gelen vakfın (www.adiyamanlilarvakfi.org.tr) web sayfasında burs başvuruların 15 Ekim Cumartesi gününden itibaren başlanacağını ve 10 Kasım’a kadar devam edeceği belirtildi. Öğrenciler, burada başvurusunu yaptıktan sonra dolduracağı formun da bir çıktısını alarak 19–20 Kasım tarihlerinde yapılacak olan mülakata katılabilirler.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ömer Özkartal, “Geleceğimize ışık tutarak yarınlarımızı aydınlatacak olan gençlerimize burs imkânı sağlamak hizmetlerimizin başında yer almaktadır. İnsanların yalnızlaştığı bu metropolde, Adıyamanlı öğrenciler arasında kaynaşma ve birlik sağlayıp bir aile ruhu oluşturmaya çalışıyoruz. Düşünce, Sanat, Siyaset, Medya, Akademisyen ve İş dünyasında kendini kanıtlamış hemşerilerimizle öğrencilerimizi, aylık olarak düzenlediğimiz seminerlerde buluşturuyoruz. Bu seminerlerle öğrencilerimizin kariyer hedeflerini oluşturmakta yardımcı olacağımız gibi aynı zamanda öğrencilerimize gıda yardımı yapmakta ve barınma konusunda yardım ettiklerini” söyledi.

Adıyaman’da Okuyanlara da Burs Verilecek…

Bugüne kadar sadece Adıyamanlı olup, İstanbul’da okuyan öğrencilere burs veren Adıyamanlılar vakfı yeni eğitim ve öğretim yılında Adıyamanlı olup da Adıyaman Üniversitesin de okuyan öğrencilere de burs verilmesi kararlaştırıldı. Konuya ilişkin bir açıklama yapan Adıyamanlılar Vakfı Adıyaman Şube Başkanı Murat Demirkol, Adıyaman şubesi tarafından organize edilecek olan burs başvuruları vakfın web sayfası olan (www.adiyamanlilarvakfi.org.tr) da yapılacağını ve 19 Kasım 2011 tarihinde Adıyaman’da yapılacak olan mülakat yerinin daha sonra web sayfasından duyurulacağı belirtildi.

Adıyamanlılar Vakfı

2010–2011 Eğitim ve Öğretim Yılı

Yüksek Öğrenim Burs Başvuru Takvimi15 Ekim – 10 Kasım (Saat 24:00) : Başvuru (web sayfasından, www.adiyamanlilarvakfi.org.tr)

19 Kasım

Cumartesi

: Mülakat / Vakıf Merkezinde (Eski Bursiyerler)

19 Kasım

Cumartesi

: Mülakat / Adıyaman Üniversitesindeki Öğrenciler için

(Adıyaman’da yapılacak olup, mülakat yeri daha sonra duyurulacaktır)

20 Kasım Pazar

: Mülakat / Vakıf Merkezinde (Yeni Bursiyer Adayları)

1 Aralık

Perşembe

: Burs Kazanan Kesin Öğrenci Listesinin Açıklanması

(web sayfasından)

1

Aralık – 16 Aralık

: Evrak Teslim Dönemi (Vakıf Merkezine)

31 Aralık Cumartesi

: İlk Burs Dağıtım Töreni (Vakıf Merkezinde)

Bu Haber ile İlgili Yorumlar

Toplam 1 Yorum
  • remziye salduz:
    keşke adıyamanlı olup da başka yerde okuyan öğrencilere de burs imkanı sağlansa
1
Bu Haberle İlgili Yorumunuzu Yazın:
Ad Soyad:
Varsa Email:
8+4=
Yazılan yorumlar kahta.gen.tr'nin görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorum; yazan kişiyi bağlar.

(12 Subat 2016 )
Bizi Google+'da bulun